• 15.05.2019 |Mistrzostw Województwa WMZ LZS w Lekkiej Atletyce

powrót...

Dnia 15.05.2019 roku w Lubawie reprezentacja Gminy Susz, która składała się z uczniów Zespołu Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszsu i uczniów Szkoły Podstawowej im. Gen. Józefa Bema w Suszu, startowała w Mistrzostwa Województwa WMZ LZS w lekkiej atletyce. Reprezentowali Gminę Susz, swoje Szkoły oraz barwy Sekcji LA CSiR Susz i LUKS "Magma" przy ZS w Suszu. Skład drużyny Zespołu Szkół im. I. Kosmowskiej w Suszu: Patrycja Boguszewicz, Julita Krajewska, Sylwia Słupek, Adrian Świderski, Jakub Perliński, Radosław Skolasiński, Kamil Drzeworzewski, Michał Kaciński, Mateusz Skrzyniarz i Arkadiusz Osowski. Skład drużyny Szkoły Podstawowej w Suszu: Anna Kaca, Julia Kaca, Paulina Skrzyniarz, Milena Kaminiecka i Michał Paliński. Drużynowo Gmina Susz, zajęła 12 miejsce na 21 gmin z naszego województwa. Zdobyliśmy 4 medale i wiele punktowanych miejsce. Uczennica VI klasy SP Susz Paulina Skrzyniarz / trenuje w sekcji LA CSiR Susz/ wywalczyła złoty medal w biegu na 100m z czasem 13.65 sek z nowym rekordem życiowym i brązowy medal na 300 m z czasem 49,38 sek , Michał Paliński, uczeń V klasy SP Susz / trenuje w sekcji LA CSiR Susz / wywalczył srebrny medal w biegu na 1000m z czasem 3min 27,24 sek poprawiając o ponad 7 sekund swój oficjalny rekord życiowy. Srebrnym medalistą województwa LZS , został Kamil Drzeworzewski / uczeń III klasy Technikum Logistycznego/- Kamil l zdobył medal w biegu na dystansie 400 m z czasem 58,4 sek - ustanawiając oficjalny rekord życiowy. Kamil pokazał, że nie tylko jest mocny w Triathlonie ale przedłużony sprint też mu pasuje. Dzielnie spisali się kulomioci: Arkadiusz Osowski i Mateusz Skrzyniarz, z Zespołu Szkół im. I. Kosmowskiej w Suszu, ten drugi ustanowił rekord swojej szkoły w pchnięciu kulą 6 kg z wynikiem 11,61 m / Mateusz jest także rekordzistą szkoły w pchnięciu kulą o wadze 5 kg/. Oprócz konkurencji indywidualnych, reprezentanci naszej Gminy rywalizowali także w biegach sztafetowych 4x100 m dziewcząt i chłopców / w skład sztafety dziewczęcej wchodziły zawodniczki ze SP Susz , Anna Kaca, Paulina Skrzyniarz i ZS Susz, Patrycja Boguszewicz i Julita Krajewska /. Opiekun drużyny Andrzej Szysler dziękuje uczniom za godne reprezentowanie Gminy Susz, swoich szkół i klubów sportowych: CSiR Susz i LUKS "Magma" przy ZS w Suszu Opiekun drużyny Gminy Susz, Andrzej Szysler, dziękuje serdecznie dyrektor Zespołu Szkół im. I. Kosmowskiej w Suszsu za transport na zawody oraz dyrektorom szkół - uczniów uczestniczących w zawodach, za zwolnienie ich z lekcji na zawody. Przygotował treść i foto; A. Szysler