Mistrzostwa województwa w biegach przełajowych (Ostróda)
09.10.2007

powrót...

Dnia 09.10.2007 r w Ostródzie nad malowniczym jeziorkiem Sejny odbyły się Drużynowo-Indywidualne Mistrzostwa woj. w biegach przełajowych młodziezy szkolnej zrzeszonej w Ludowych Zespołach Sportowych. Powiat Iławski reprezentowała 34 osobowa drużyna uczniów Zespołu szkół im. I. Kosmowskiej w Suszu z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Magma"pod kierunkiem Andrzeja Szyslera n-la wychowania fizycznego i opieką Anny Tucholskiej pedagoga z ZS w Suszu. Młodzież startowała w czterech biegach: dziewczeta na 1.5 km i na 2 km a chłopcy na 2km i 3 km.

Indywidualnie z drużyny suskiej druzyny najlepiej spisała się Pomarańska Katarzyna z klasy I Technikum Ekonomicznego w biegu na 1500 m zajmując V m-ce, Pacholec Karolina z klasy II TE zajęła VI m-ce, a magdalena Lesiak z klasy II Technikum Żywienia uplasowała się na VII m-cu ( Magda była w roku 2006 czwarta o krok od medalu) Drużynowo w klasyfikacji generalnej dziewcząt i chłopców Uczniowie Zespołu Szkół w Suszu zajęli IV m-ce ( do pucharu zabrakło 4 punkty).